MIRJAM MÖLDER-MIKFELT'I AKTIMAALINÄITUS NOORUSE MAJAS

12-2010


Mirjam Mölder-Mikfelt’i julged ja jõulised aktimaalid paistavad silma eelkõige intensiivse värvikäsitluse poolest – tema looming on tulvil rikkalikult värviküllaseid armastuse tundmusi. Oma teostes seabki ta põhirõhu enamasti värvidele, mis väljendavad autori ülevoolavaid emotsioone kõige paremini.

Oluliselt kõrgemalt kui püüdlikku pingutust üksüheselt reaalsust jäljendada, hindab ta kunstniku värvika fantaasia vilju ning võimet ideid uudselt ja isikupäraselt lõuendile kanda, jäädes seejuures sõltumatuks kõikvõimalikest reeglitest ja piirangutest.

Tegemist on põhimõttekindla iseõppija-eksperimenteerijaga, kes on alati eelistanud areneda iseseisvalt, ilma et keegi teda käsiks ja keelaks, suunaks ja mõjutaks.

Üha uute ja põnevamate värvikombinatsioonide ning veelgi erilaadsemate tekstuuridega katsetamistes on mitmekülgne loojanatuur jõudnud veendumusele - ühele kindlale stiilile ei taha ta kunagi pidama jääda. Palju huvitavam on olla pidevas muutumises ja avastada, kuhu fantaasia sind välja võib viia.

Isiknäitustega alates 18. eluaastast üles astunud Mirjam Mölder-Mikfelt on eksponeerinud oma loomingut ka ühisnäitustel koos rahvusvaheliste kunstnikega nii kodu- kui välismaal.
Käesoleval väljapanekul on vaatamiseks väljas valik kunstniku viimasel ajal valminud õli-, akrüül- ning segatehnikas aktimaale.