KUNSTIVIISIKUT SEOB ÜHINE KOOLIPÕLV

Virumaa Teataja

03-10-2012


Rakvere gümnaasiumi kunstiklasside endiste õpilaste maali- ja graafikanäitus Rakvere Galeriis toob vaataja ette viie vilistlase loomingu. Näitusel eksponeerivad töid Toomas Erapart, Ane Albert, Mirjam Mölder-Mikfelt, Lauri Kalm ja Eve Neito.

Rakvere Gümnaasiumi kunstiõpetaja Ursula Vaimets ütles, et gümnaasiumi kümne kunstilennu lõpetajate seast on tulnud toredaid kunstnikke ning häid kunstiõpetajaid. "Toomas Erapart, kellel on väljas kolmes erinevas laadis pilte, on meil väga kuulus joonistaja, Ane on tegelenud graafikaga ning Mirjamist, kes oli juba kunstiklassis üks andekamaid, on saanud väga hea maalikunstnik ja ta on osalenud paljudel näitustel," iseloomustas ta kolme kohal viibinud kunstnikku. Kunstiakadeemia magistranti Lauri Kalmu, kelle lõputööna valmib Tallinna lastehaigla sisekujundus, esindavad kaks abstraktset tööd. Kolm õlimaali on väljas kunstiõpetajalt Eve Neitolt.

Samal päeval, kui avati kunstinäitus, esitleti ka Rakvere Gümnaasiumi ajalooraamatuid "Rakvere gümnaasiumi spordisajand 1912-2012" ja "Väge täis kool. Rakvere Gümnaasium 1912-2012".