2016, RAKVERE GALERII
| RAKVERE GALLERY

"PALJU ÕNNE!" | "CONGRATULATIONS!"© marianne loorents. virumaa teataja. all rights reserved. 


SÜGISE 30 KUNSTILIST ÕNNESOOVI

Inna Grünfeldt, Virumaa Teataja 

Virumaa kunstnike sügisnäitus „Palju õnne!” tõi Rakvere Galeriisse 30 teost 24 kunstnikult. On seda vähe või palju, et soovida õnne kunstisündmuse puhul?

Missuguse emotsiooniga on põhjust sügisnäituse puhul õnne soovida, saab teada üksnes siis, kui astuda sisse Rakvere Galeriisse ning vaadata õli- ja akrüülmaale, joonistusi, pastelle ja akvarelle, silmitseda skulptuurseid teoseid ja installatsioone. Alati pole vastus seal, kus seda arvatakse olevat, ega niisugune, millist oodatakse.
Just sellist sõnumit kandis näituse kuraatori Riho Hüti räägitud muinasjutt kuningast, kes otsis vastust küsimusele, milline on kõige tähtsam aeg, kes on kõige tähtsam inimene ja mis on kõige tähtsam tegu. Kuningas leidis vastused eraku juures maad kõblates ja vigastatu haavu sidudes. Ta sai teada, et tähtsaim aeg on täna, et kõige tähtsam inimene on sinu kõrval ja suurim tegu on teha sellele inimesele head. „Kuningas pidas eraku vastuseid elu lõpuni meeles ja peagi levis üle kogu maa kuuldus tema suuremeelsusest ja headusest,” lõpetas kuraator mõistujutu ega öelnud näituse „Palju õnne!” kohta rohkem ühtegi sõna. Sõnumid, mõtted ja vastused küsimustele õnne kohta peituvad 30 teoses, suunavad viited nende pealkirjades.

„Õnnelikud 3x”; „Õnnesilm”; „Õnn on see, kui keegi usub, et tuled isegi tormist”;
„Õnnelikku restarti! www.wonderfulwildwoodooworld!”; „Kunsti sünnitamas”; „Seal kus meid ei ole”; „Memento vivere (ära unusta elada)”; „Tühi hoiupõrsas: mida vähem mul on, seda õnnelikum olen”; „Õnn peitub hetkes”; „Idüllilised vaated Rakverest ja Viljandist”;
„Õnn on ju selline asi, mis tuleb inimese juurde erineval kujul ja kes võib teda eales ära tunda - Hemingway”; „Õnnetriinu”; „Noh, palju õnne siis”; „Nostalgia”; ”Seto Mõtsaimä”; „Palju õnne, proua president!”; „Gladioolid”; „Soodsad hinnad ajavad naised hulluks”; „Õnnelinnud”; „Roheline tee”; „Pime õnn”; „Õnnejumalanna”; „Hommik”; "Õnnehaldjas”; „Mõtisklus”; ”Selle suve emotsioonid ehk õnne mitu palet”; „Ema ja laps”;
„Kuremäe”

Miks mitte valida neist moto igaks (elu)kunsti päevaks sel sügisel.

Kunstnikud:

Paul Pajos, Brita Kraav, Raimond Kukushkin, Rein Veskus, Karola Ainsar, Urmas Uustal,
Mirjam Mölder-Mikfelt, Dagne Aaremäe, Margit Kaare, Kelli Pärnaste, Ain Seeblum, Maimu Seeblum, Maila Merilo, Mari-Riina Rist, Vello Lillemets, Riina Rillo, Ülle Kask, Riho Hütt, Teet Suur, Lembe Aasorg, Suokass, Virve Saar, Ivo Ridalaan, Ahto Jaska.

 © mirjam mölder-mikfelt. all rights reserved.